Report: SPDH3 Kubínska Hoľa

Report: SPDH3 Kubínska Hoľa

Tento víkend sme sa stretli na ďalšom kole slovenského poháru v zjazde. Kubínska hoľa je všeobecne považovaná za jednu z najťažších tratí Slovenska a svojou obťažnosťou sa prirovnáva k tým sveťákovým. Je strmá, rýchla a potrápi aj svojou technickosťou.

Počasie organizátorom neprialo ani na Kubínke

Po upršanej Malej Lučivnej sme dúfali, že si na Kubínskej Holi užijeme suchý, slnečný víkend. Koniec týždňa pred pretekom však priniesol zmenu počasia, ochladilo sa a občasný dážď a prehánky sme museli pretrpieť aj počas víkendu.

Tomáš Murgáč, Organizátor pretekov

„Tento pretek bol už tretím pretekom v rade. Vedeli sme do čoho ideme, trať sme mali pripravenú už pred pretekom. Jediným zádrhelom bolo počasie, ktoré s nami veľmi nespolupracovalo. Sobota bola dosť upršaná, ale finálový deň bol celkom dobrý, dažďa nepadlo až tak veľa.“

Líder kategórii juniorov Oliver Gombala (CTM Racing Team) mal počas sobotňajšieho tréningu na rockgardene nepríjemný pád, pri ktorom si zlomil prst. Veríme, že sa dá čím skôr dokopy a že sa uvídime aspoň koncom sezóny. Finálový deň si o pódiové umiestnenia zabojovali zvyšní juniori, medzi ktorými sa najviac darilo Sebastianovi Fellnerovi (Absolute Racing Team).

O prekvapenie v kategórii ELITE sa postaral Rasťo Baránek

Napriek tomu, že to po semifinálovej jazde vyzeralo tak, že sa víťazom ďalšieho kola stane Adam Rojček (CTM racing Team), vo finálovej jazde zadelil prekvapujúci čas Rasťo Baránek.

Rasťo Baránek, víťaz SPDH, KELLYS FACTORY TEAM

Niesom veľmi blatový typ, mám rád keď povrch drží, preto som nemal z preteku veľmi dobré pocity. Kvalifikácia bola pre mňa hrozná, pálil som tak, že som stratil hádam minútu. Už som si hovoril, že na to kašem, ale zostávala ešte finálová jazda. Tá mi nakoniec vyšla, nespravil som žiadnu väčšiu chybu a nakoniec som do cieľa dorazil ako prvý z čoho som veľmi prekvapený a zároveň šťastný. Bol to jeden z najťažších víkendov, tri dni dažďa, už som rád, že to mám za sebou.“

V kategórii kadetov suverénne vyhral Samo Nikolíni. Zvyšné pódiové umiestnenia brali český jazdci z tímu Specialized CZ.

 Samo Nikolini, ENJOY THE RIDE TEAM

Z celého víkendu som mal zmiešané pocity. Keď sme dorazili do strediska bolo pekné počasie, no hneď ako som sa vybral na trať začalo pršať. Celý víkend pršalo, veľa som toho nenajazdil. V semifinálke som šiel dole s takými pocitmi, že si to len tak zídem a nakoniec z toho bolo prvé miesto. Finále som šiel už na istotu, jazda mi vyšla a podarilo sa mi prvé miesto udržať.“

V kategórii Žiakov, Žien a Hardtail odštartovalo najmenej zjazdárov

Z mladých nádejí sa najviac darilo Patrikovi Svitkovi (BANG DH Team), ktorý zadelil o vyše 14 sekúnd lepší čas ako Timotej Ščepko (KZC Bytča), ktorý obsadil druhé miesto. Tretie miesto patrilo najmladšiemu pretekárovi Kryštofovi Húšťovi (SK RPM STAV) z Čiech, ktorý na svoj vek zvládol trať úžasne. Zo žien skoro s minútovým náskokom do cieľa prvá dorazila Ester Barteková (BANG DH Team), ktorej sa na Kubínskej Holi darilo aj minulý rok, kedy na tejto trati získala majstrovský titul. Z kategórie Hardtail si prvenstvo vybojoval dlhoročný zjazdár Pavol Magda (DEVONIC Factory Team), ktorý do cieľa dorazil vyše 39 sekúnd pred druhým Jakubom Eliášom (Hight riders team).

V najpočetnejšej kategórii Hobby prekvapil vo finálovej jazde Jakub Puhalla (MŠK Krompachy), ktorý si po semifinálke zlepšil čas o vyše 21 sekúnd a získal prvé miesto. O 2 sekundy za ním do cieľa dorazil  Michal Valaštík (BAJKY.sk C.T.C). Tretie miesto bral Jakubov tímový spolujazdec Adrien Adam.

Medzi najstaršími o prvenstvo opäť bojoval Matúš Pavlovič s maďarským reprezentantom Gáborom Lentharom (Crosskovacsi SKE), ktorý napokon s 4 sekundovým náskokom vyhral.

Ďalšie kolo nás čaká vo Vrátnej 14.-15.07.2018

Výsledky:

Kategória Žiaci
1. miesto – Patrik SVITOK/ BANG DH Team/ 06:23,12
2. miesto – Timotej ŠČEPKO/KZC Bytča/06:37,82
3. miesto – Kryštof HÚŠŤ/ SK RPM STAV/10:30,01

Kategória Ženy
1. miesto – Ester BARTEKOVÁ/ BANG DH Team/08:08,93
2. miesto – Jana KRAJČOVIČOVÁ/ High riders Team/09:08,08
3. miesto – Vilma GOMBALOVÁ/ CTM RACING TEAM/10:12,76

Kategória Kadeti
1. miesto – Samo NIKOLÍNI/Enjoy the ride team/05:37,09
2. miesto – Jakub BRÁZDIL/Specialized CZ/06:05,65
3. miesto – Vojtech HANÁK/Specialized CZ/06:07,49

Kategória Hardtail
1. miesto – Pavol MAGDA/Devonic Factory racing team/06:24,73
2. miesto – Jakub ELIAŠ/ High riders Team/ 07:04,09
3. miesto – Andrej PÁLENÍK/ BANG DH Team/ 15:09,62

Kategória Masters
1. miesto – Gabor LENTHAR/Crosskovacsi SKE /05:11,41
2. miesto – Matúš PAULOVIČ/ BIKESTRIKE.COM/ 05:15,81
3. miesto – Martin KAFKA/ KAKTUS BIKE-TEAM/ 06:02,02

Kategória Hobby
1. miesto – Jakub PUHALA/ MŠK Krompachy/ 05:07,54
2. miesto – Michal VALAŠTIK/ BAJKY.sk C.T.C / 05:09,66
3. miesto – Adrien ADAM/ MŠK Krompachy/ 05:12,36

Kategória Juniori
1. miesto – Sebastian FELLNER/Absolute Racing Team/ 05:22,40
2. miesto – Peter SLIVINSKÝ/ Enjoy the ride team/ 05:32,21
3. miesto – Erik PETROVIČ/ Sbike Racing Team/ 05:43,20
4. miesto – Ivan KIŇA/ Mountain racing team/05:47,18
5. miesto – Hugo MAJDÁK/ MŠK Krompachy/ 05:56,00

Kategória ELITE
1. miesto – Rastislav BARÁNEK/ KELLYS FACTORY TEAM/ 04:41,00
2. miesto – Adam ROJČEK/ CTM RACING TEAM/ 04:46,70
3. miesto – Ľuboš ŠTAŇO/KELLYS FACTORY TEAM/ 04:57,77
4. miesto – Patrik KRÁTKY/ Absolute Racing Team/ 05:02,03
5. miesto – Samuel /PIVKO/ BAJKULA RIDERS BR/ 05:07,7

DRUŽSTVÁ
1. miesto – MŠK Krompachy
2. miesto – Absolute Racing Team
3. miesto – BAJKY.sk C.T.C

Text a foto: Veronika Takácsová